+48 89 535 31 94

Szukaj

Jan Błedowski&Joey Tenuto

19.08.2018 godz.19:30

 

THE BW PROJECT(THE BLAIR WITCH BLUES PROJECT COLOGNE)
Skład grupy tworzą mieszkający w Niemczech polscy muzycy, wywodzący się z popularnych polskich zespołów takich jak Krzak, czy Schau Pau Acoustic Blues. Zespół prezentuje fascynującą mieszankę bluesa, boogie, funku i jazzu. Ich mistrzowskie improwizacje zniewalają dynamiką, interakcją i kompleksowością muzycznej gamy. Regularnie wyprzedane koncerty dowodzą popularności, którą zespół„The BW Project" osiągnął w tak krótkim czasie, dzięki swojemu muzycznemu profesjonalizmowi i sile scenicznej ekspresji .https://www.youtube.com/watch?v=2X0DWWaMaSYMuzycy“

The BW Project” to:
Arek Błeszyński (D)-gitara, harmonijka iśpiew
Jan Błędowski (D) - skrzypceVadim Caron (D)-perkusja
Jacek Moczulski (D)- gitara basowa
Gościnnie z zespołem występuje: Joey Tenuto (USA)– gitara i śpiew
AREK BŁESZYŃSKI– gitara, harmonijka, śpiew.
Pomysłodawca idei zespołu “The Blair Witch Blues Project Cologne”.Od wielu lat mieszkający w Niemczech kompozytor,aranżer i autor tekstów.Uczestnik festiwali: Opole (zespół Casus), Sopot, RawaBlues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe,Jazz Nad Odrą, Leverkusener Jazz Tage, Moers JazzFestival i wielu innych.Koncertuje z muzykami z całego świata, a od 20-stu lat z „Scha PauAcoustic Blues”.Dziesiątki nagrań w radio i TV w Polsce i Niemczech.Kompozytor muzyki do sztuk teatralnych, współpracował ze znanym aktorem Jerzym Stuhrem.Arek jest jednak przede wszystkim mistrzem gitary. Jego bluesowe solówki tworzą świat dźwięków, który wciąga i porywa publiczność. Bez względu na to, czy jest to mały klub, czy duża scena plenerowa, jego charakterystyczny bluesowy styl sprawia, że czujesz się jakbyś był na brzegu Mississippi.
VADIM CARON- perkusja Mieszkający w Niemczech kompozytor i aranżer.Grał z zespołami pop i jazz, z tak wspaniałymi muzykami jak: Paulo de Noronha, Nikki McGoy, Stevie Woods, Tamir Cohen, Christoph Adam, Paul Lowe, Roy Louis.Obecnie koncertuje z „Abba-Mania“, “Café De Cologne“,“Overjoyed“, “Moment“, “Knittler“, “Bliss Of Chu“, „GMP Project“.
JACEK MOCZULSKI- gitara basowa Mieszka na stałe w Niemczech. Gra od 15-ego roku życia na gitarze basowej.W roku 2006 rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Los Angeles.Po ich ukończeniu mieszkał i pracował w LA. Tam uczył na basie i grał jako profesjonalny muzyk z takimi znakomitościami jak: Joe Porcaro (ojciec muzyków z Toto), Ralph Humphrey (Frank Zappa), Brad Rabuchin (RayCharles), Kevin Teasley (Jennifer Lopez) i wieloma innymi.
JAN BŁĘDOWSKI- skrzypce
Zamieszkały na stałe w Niemczech, jeden z czołowych skrzypków europejskich.“Jan Błędowski grając na skrzypcach opowiada historie, które można oglądać tylko w filmach przygodowych" - pisze magazyn „Rock Times“ o ostatniej płycie zespołu „Krzak Experience“ wydanej w 2013 roku.Błędowski i trzej inni członkowie zespołu stworzyli „Krzak" w 1972, we wczesnych latach polskiego blues-rocka.W kolejnych dekadach Błędowski zdobył 3 złote płyty, wydał ponad 30 albumów, grając na głównych scenach Polski, Niemiec i Europy.Skrzypce mistrza Jana Błędowskiego ujawniają jednak prawdziwy ogień dopiero na koncertach.Po usłyszeniu pierwszych dźwięków jego elektrycznych skrzypiec dostajesz gęsiej skórki.Czujesz, jak twoje ciało porusza się giętko w płynnych nutach bluesowych i unosi się, gdy zespół nabiera bardziej rockowego brzmienia. Po latach sukcesów z grupą „Krzak” jak i przed, Jan Błędowski grał z wieloma artystami i zespołami, tworząc historię polskiej muzyki.Nagrywał i koncertował z Niemenem, SBB, Shakin 'Dudi, Laboratorium i Republiką.Jan Błędowski koncertuje i nagrywa nieprzerwanie, z zespołami blues-rockowymi w Polsce, Niemczech i USA.Jest laureatem nagrody Fryderyka.Czołowy skrzypek w ankiecie “Jazz Forum”.Najlepszy instrumentalista według kwartalnika“Twój Blues”.
JOEY TENUTO- gitarzysta i wokalista z Florydy, USA.“Mam to we krwi, mam to w moim nazwisku!W języku włoskim „Tenuto” w oznacza: „nutę odgrywaną w pełnym zakresie”.Mój tata chciał, żebym zajął się czymś innym, ale jeśli muzyka jest twoim życiem, musisz po prostu chwycić gitarę i grać. "Od 22 lat Joey Tenuto Junior robi to, do czego został stworzony: czaruje świat swoją muzyką. Niemal co wieczór, jego włoskie nazwisko wybrzmiewa na scenach południowej Florydy i dalej, aż po bluesową „Ziemię Obiecaną”- Chicago.Młody Joey w wieku 3 lat grał już na scenie z ojcem, w jego Joe Tenuto Band. Urodził się z gitarą w dłoni. Od tego czasu używa jej każdego dnia, by ekscytować fanów bluesa w całej Ameryce.Grał z wieloma znakomitościami: z „Doc Allisonem", członkiem zespołu Jamesa Browna. Z basistą zespołu Muddy Watersa Johnem Sauterem. Z Ricky Williamsem, który nagrywał płyty z Ben E. Kingiem i pisał utwory dla The Temptations, oraz z byłym perkusistą zespołu rockowego Molly Hatchet, Scottem Craig’em. Joey jest urodzonym wykonawcą. Jako 6 latek grał już z ojcem na wielu scenach Florydy. Rozentuzjazmowani fani z ochotą wciskają mu pieniądze do kieszeni i szaleją, gdy w środku piosenki podnosi gitarę nad głową, a jego wielki talent wybrzmiewa w pełni.W marcu 2017 Joey rozpoczął współpracę z jednym z najbardziej znanych europejskich skrzypków blues-rockowych Janem Błędowskim, z polskiej grupy Krzak. Obaj zagrali wspólną trasę na Florydzie w maju tegoż roku, oraz następną w lutym 2018. Kolejne w planie (m.in. po Europie).http://joeytenuto.com/about/epk-eng/

Bilety (od 35 zł) do nabycia Sowa i RockFan.