+48 89 535 31 94

Szukaj

Patrzę na Ciebie- piosenki Kaliny Jędrusik

25.03.2018, godz.18:00.

Kalina Jędrusik. 
Mówi się o niej, że była pierwszą polską Marylin Monroe. Uwodziła spojrzeniem sarnich oczu, zmysłowymi ustami kuszącymi obietnicą pocałunków, smukłą talią, biustem… Miała opinię wampa. Uwielbiała prowokować, skandalizowała, szokowała. Całe życie jednak czarowała… Miała szeroko otwarte serce i ramiona, duszę i umysł. To była osoba, która wiedziała, że na tym świecie wszystko jest możliwe i niczego nie można nazwać: na pewno i ostatecznie. 

Podczas proponowanego wydarzenia zobaczą Państwo Kalinę znaną i nieznaną, bliską i daleką, zmysłową i purytańską, wielką divę i prostą babkę z Gnaszyna. Kalinę, która była i jest wielką damą polskiego kina.

Recital-monodram Patrycji Zywert-Szypki „Patrzę na Ciebie” to zaledwie mała próba przybliżenia postaci Kaliny Jędrusik takiej, jaka była – z jej marzeniami, wyobrażeniami o sobie samej, o świecie, o ludziach, z jej największą miłością – Stanisławem Dygatem, wreszcie z jej ogromnym talentem aktorskim i wokalnym.


Patrycja Zywert-Szypka
Aktorka, wokalistka jazzowa, tancerka, pedagog. Współpracuje z wieloma teatrami w całej Polsce, m.in. z Teatrem Akademia Wyobraźni we Wrocławiu, Teatrem Stara Prochownia w Warszawie, Teatrem Nowym, w Łodzi, Teatrem Midraszowym w Krakowie. Swoją drogę muzyczną zaczęła od współpracy z zespołem wokalnym B.A.CH. (Bardzo Atrakcyjny Chór). Potem współpracowała także z chórem żydowskim Clil, Bogdanem Hołownią, Arturem Dutkiewiczem, Wojtkiem Majewskim, Leną Ledoff czy Tomkiem Szymusiem. W ostatnim czasie współtworzy z mężem Grzegorzem Szypką (aktorem i reżyserem) monodramy muzyczne, wcielając się w ikony muzyki i teatru,.

Po raz trzeci w Olsztynie- gdzie w 2017 zaprezentowała z dużym sukcesem swój program żydowski oraz piosenki Edith Piaf.

Zapraszamy 25 marca 2018 o godz. 18.00 

Bilety w cenie 25zł od 26 lutego w klubie Sowa ul.Zamkowa 2

Rezerwacje miejsc: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it./ tel. 695 819 181

 

https://web.facebook.com/events/850622061811221/